Skoronice info

Junácký oddíl Skoronice

... působí ve Skoronicích (od roku 2001) a ve Vlkoši. Oddíl má klubovnu nad MŠ ve Skoronicích.

DRUŽINOVKY:

Družinovka skautů - Skoronice + Vlkoš

Úterý: 16:00 - 17:00

Rádce: Slon, 776 637 157

 

Betlémské světlo 2014

I letos skauti vám přinesou betlémské světlo. Kdyby jste je náhodou nezastihli světlo si můžete vyzvednout od 10:00 do 12:00 na skautské klubovně nad MŠ ve Skoronicích.

Betlémské světlo 2013

Jako každý rok tak i letos skauti ze skoronic roznášeli po obcích Skoronice a Vlkoš betlémské světlo. Počasí moc nepřálo - moc foukalo, ale světýlko nezhaslo a připutovalo možná i k vám do domu a udělalo radost. Usmívající se

Dětský den 2011

Tradiční akce Dětský den s hasičem a junákem se opět vydařila! Počasí nám přálo a děti si užily mnoho radosti.

Tvůrčí dílna 2011

Rok 2010 ve fotografii

Výprava za Krakonošem

Krakonoš a slepci

Krakonošáci

Výprava Slavkov

Výprava za Krakonošem

Tato výprava byla plně v režii Anet a Míši a a byla určena pro nováčky oddílu, čehož všichni( až na jednoho nemocného) využili. Sešli jsme se odpoledne a hned na cestě do lesa plníme první úkoly.Trautenberk vyhnal čeládku do mrazu a my jim musíme pomci! Je to těžký boj a nakonec se musíme uchýlit pod ochranu samotného Krakonoše a s jeho pomocí zvítězíme! Pak si na Růdníku rozděláme oheň, uvaříme polívku(mňam!) usušíme boty a za mrazu  jdeme domů.

Betlémské světlo 2009 Skoronice

jen pár momentek

 

 

 

 

Dětský den s Junákem a hasičem - Skoronice 31.5.2009 15.00

Bylo to nahlášeno, bylo to  připraveno.

Zradilo nás počasí

Posuďte sami: tlak, teplota, rosný bod = 18,6    14,3   89,8 

sami vidíte, že tady se nedalo nic dělat

Expedice za pokladem

Expedice za pokladem - výprava světlušek do okolí Vracova
titulekV sobotu 15.11. jsme se sešly na rohu ulic Lesní a Hodonínské.Bylo nás celkem pět – Karča, Ivetka, Káťa, Nikolka a já. Vydaly jsme se lesem, ale nebylo to jednoduché: pomohly jsme vílám postavit domečky, bránily jsme se nájezdu divokých kanců vylezením na stromy, procházely úzeím starého slepého, ale dobře slyšícího hlídače, pomáhaly na farmě pochytat zaběhlé koníky a překonaly jsme potok s hrozivými peřejemi po mostku z padlého stromu. Dokonce jsme v dálce uslyšely nouzové signály spadlého letadla a přesto, že pro mlhu nebylo na krok vidět, jsme k němu došly, zraněné cestující ošetřily, postavily jim nouzový přístřešek a uvařily teplé a chutné jídlo. Mezitím jsme se schovávaly před občas se objevující čarodějnicí, bránily se potopě i výbuchu bomby.
Poklad, za kterým se naše expedice vydala, jsme našly nedaleko vraku letadla .To jsme ale nečekaly, že ho bude hlídat zlý drak. I toho se však nakonec podařilo překonat – samotný poklad mu přímo pod prackama sebrala Nikolka. A neše úspěšná expedice byla u konce.